Image Image Image

Każdy rasowy posiadacz psa doskonale zdaje sobie sprawę, że posiłek, przy którym nie towarzyszy nam pies jest pusty, pozbawiony znaczenia, sensu. Pies łakomy jest, będzie jadł i wszyscy to wiedzą, ale pies najbardziej. Pies najlepiej zdaje sobie sprawę że będzie jadł do rozpuku, niestety będzie to robił dopóki nie pęknie, więc my, jako właściciele mamy w obowiązku mu jedzenie dozować. Dozowanie nie jest wcale sprawą prostą mimo tego, że mamy do dyspozycji wiedzę wielu specjalistów, którzy doskonale wiedzą, co i ile nasz pies jeść powinien. Mamy masę porad, dzięki którym odżywimy naszego pupila dbając jednocześnie o jego zdrowie. Tylko na co się zdecydować, na jaką karmę, na jaki rodzaj pożywienia? W końcu to my decydujemy, co nasz pies będzie jadł i my przejmujemy za niego odpowiedzialność. Jest jedna uniwersalna odpowiedź na to, co naszemu najlepszemu przyjacielowi dać i co jeść powinien. A powinien jeść tak, jak my – smacznie, zdrowo i odżywczo a posiłki powinni dostarczać energii i witalności.

Komu nie powinniśmy ufać?

W kwestii, co ma jeść nasz pies, na pewno nie powinniśmy ufać zdjęciom psów widniejącym na opakowaniach renomowanych marek produkujących psie pożywienie. Miejmy na względzie, że zdjęcia te są stworzone przez grafików komputerowych zatrudnionych przez producentów pożywienia i na pewno celem ich nie jest dobro naszego ukochanego zwierzaka. Nasz pies ma inne potrzeby i fizyczne warunki od psa widniejącego na zdjęciu. Jeśli chcemy rzetelnych informacji na temat tego, co powinien jeść nasz pies udajmy się jak najdalej od reklamowanych produktów. Zasięgnijmy rady na forach internetowych – ale też ostrożnie i z dystansem. Takie fora mogą być sponsorowane przez renomowane marki.

Komu zaufać?

Najlepszym rozwiązaniem jest znaleźć osobę, której pies jest zadbany, zdrowy i energiczny, upewnić się, że osoba ta nie ma nic wspólnego z reklamą i spytać się jej, jak to robi. Będzie to najbardziej rzetelna informacja. Oczywiście, że każdy z nas posiada własne, zaufane źródła informacji, ale najlepsze są takie, które można zweryfikować i najlepiej, żeby źródła te były poparte efektami. Warto dbać o naszego psa, bo nasz pies to coś więcej niż zwykła zabawka. On potrafi się odwdzięczyć. Psie ciasteczko też mu warto dać, na pewno się ucieszy.

Wróć >>